NAJBLIŻSZA OKOLICA

Wiele atrakcyjnych miejsc jest tuż obok. Sprawdź!

Co robić?

Latem

Co robić?

Zimą

Gdzie zjeść?

Bliżej i dalej

Gastronomia w okolicy

Karczma "U Wdowca" to położona 800 metrów od naszych domków karczma. Goście znajdą tutaj dania kuchni regionalnej oraz... pizzę. Nieco dalej - 1700 metrów (3 min. samochodem) znajduje się karczma "U Studniara". Tutejsza kuchnia naszym zdaniem jest wyjątkowo smaczna, a ceny też nie należą do wygórowanych. Dla wielbicieli tradycyjnej kuchni szczególnie polecana jest też karczma "Pod Miedzą" w Bukowinie Tatrzańskiej - tuż obok term. Naprawdę warto spróbować!

Sklepy w okolicy

W Murzasichle mamy kilka mniejszych sklepów spożywczych, ale 1700 metrów od naszych doków (3 min. samochodem) znajduje się duży market Lewiatan. Można tak zrobić większe zakupy, a na piętrze nabyć też artykuły przemysłowe, a nawet gwoździe i skarpetki. Czego dusza zapragnie... lub zapomniała z domu.

Park linowy Modrzewiowy Dwór

1400 metrów na piechotę, ale nieco dalej drogą asfaltową - 2,8 km (6 min. samochodem) mamy Park Linowy modrzewiowy Dwór. Znajduje się on na terenie ośrodka wypoczynkowego Modrzewiowy Dwór w przepięknym gaju leśnym niedaleko szlaku na Małe Ciche. Są tam trasy zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych - są 3 trasy o rożnej wysokość i i stopniu trudności, 100 m zjazd na tyrolce, dla najmłodszych trasa Leśnych skrzatów zabezpieczona na całej długośći siatką. Na terenie parku znajdują się również dmuchana zjeżdżalnia, basen z kulkami, cymbergay, piłkarzyki.

Rodzinny Park Linowy Murzasichle

Kolejny park linowy znajduje się jeszcze bliżej - 1,8 km (5 min. jazdy samochodem). Dostępne są trzy różnorodne trasy - każda o innym stopniu trudności. Trasa Leśnych ludków zbudowana została z myślą o najmłodszych. Na przestani kilku ostatnich lat odwiedziło ją wielu początkujących adeptów parków linowych, dla których trasa Adventure była jeszcze poza ich zasięgiem. Trasa Adventure znajdującą się na wysokości od 4- 6 metrów nad ziemię trasę z całą pewnością zaliczyć należy do wymagających. Rozpoczyna się blisko 5 metrowej wysokości ścianką wspinaczkową, po której znajduję się 16 następnych bardzo urozmaiconych przeszkód. Wśród przeszkód znajdują się przejazdy w wymyślnych beczkach, różnego rodzaju mostu linowe oraz to co zazwyczaj nasi uczestnicy lubią nabardziej, a mianowicie zjazdy tyrolskie. Nasza najdłuższa tyrolka ma blisko 60 metrów długości, a w sumie na trasie znajdują się dwa takie przejazdy. Istnieje również możliwość, wykonania samego zjazdu tyrolką, po wcześniejszym wspięciu się ścianką wspinaczkową na znajdujący się na wysokości 5 metrów podest. Jest to rónież pewnego rodzaju próba, pokazująca umiejętność przełamania przez uczestnika swoich lęków, przy pierwszym pobycie na wysokości.

Zakopane

To miejsce warto na pewno odwiedzić. Zakopane jest najwyżej położonym miastem Polski. W granicach administracyjnych miasta znajduje się część Tatr z najwyższym punktem, jakim jest wierzchołek Świnicy – 2301 m n.p.m. Jest usytuowane jest w Rowie Podtatrzańskim, ograniczonym od północy masywem Gubałówki, od północy – Tatr. Jak pisał Kornel Makuszyński: „z lewej Giewont, z prawej Gubałówka, a w środku leje”. Na szczęście nie jest to do końca prawda. Pada tylko czasem:) Spacer po Krupówkach (i obiad w knajpce "Dobra kasza nasza", wjazd kolejką na Gubałówkę (piękno panorama) oraz AquaPark Zakopane (ciepła woda i możliwość pływania nawet kiedy pada deszcz, fajne zjeżdżalnie) to punkty dla nas obowiązkowe. Z nieco starszymi podróżnikami warto odwiedzić Muzeum Tatrzańskie - kolekcje sztuki ludowej, strojów regionalnych, flory i fauny Tatr. Propozycją dla jeszcze nieco starszych jest muzeum Jana Kasprowicza - bardzo wyjątkowe, kameralne miejsce - tutaj można poczuć klimat dawnego Zakopanego.

Stacja Narciarska Murzasichle

Stacja posiada 5 wyciągów narciarskich na trasach o długościach 180-450m o zróżnicowanym stopniu trudności, przenośnik taśmowy SunKid długości 85m oraz tor do SnowTubingu (200m). Wypożyczalnia sprzętu. Bezpłatny transport do wyciągów na terenie Murzasichla - jeden autobus kursuje ulicą Sądelską, drugi ulicą Budzową. W celu umówienia przewozu wymagany jest kontakt z kierowcą pod numerem telefonu: Bus Budzowa - 724 400 600 Bus Sądelska - 724 400 700

Stacja Narciarska Hajduk

Stacja oferuje 3 wyciągi (max. długość około 400m) o zróżnicowanym stopniu trudności. Dodatkowo jest tor do jazdy na oponkach tzw. SNOWTUBING. Wszystkie trasy są naśnieżane, oświetlone oraz codziennie przygotowywane przez ratraki. Stacja Narciarska Hajduk oferuje na terenie całego Murzasichla dojazd do wyciągów narciarskich, wypożyczalni, szkoły narciarskiej a nawet karczmy. Do dyspozycji są 2 mikrobusy oraz 2 autobusy.

Stacja Narciarska Małe Ciche

7,5 km od nas (13 min. samochodem) mamy stację narciarską Małe Ciche. Piękna panorama Tatr, nowoczesna kolej krzesełkowa i wyciągi orczykowe, doskonale przygotowane trasy, wypożyczalnia sprzętu, serwis, szkoła narciarska, sklep sportowy, baza gastronomiczna i noclegowa, czyli wszystko czego potrzebujesz do zimowej zabawy! Ośrodek oferuje łagodne niebieskie trasy odpowiednie dla rodzin z dziećmi. Średnie nachylenie stoku wynosi 17%. Głównym środkiem transportu w ośrodku jest 4-osobowa szybka kanapa o długości 1199 m (213 m różnicy wysokości). Na stoku działa jeszcze jeden 4-osobowy wyciąg krzesełkowy oraz kilka orczyków. Przy sprzyjających warunkach śniegowych w ośrodku otwarty jest snow park. Polecam szkółkę narciarską.