SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Postaramy się odpowiedzieć na Twoje pytanie tak szybko jak to możliwe.

telefon

Kamil - 780 182 792 Robert - 504 636 626

e-mail

kontakt@domkitatrzanskie.pl robert.dauksz@gmail.com

adres

34-531 Murzasichle Budzowa 45 J

Odpowiedzi na niektóre pytania​

Jak do nas dojechać?

    Najlepiej skręcić z drogi nr 961 zgodnie z drogowskazem Majerczykówka-Budzowy 2 km (jadąc od Krakowa w lewo; jadąc od Zakopanego w prawo). Dalej zgodnie ze znakiem pierwszeństwa przejazdu (skrzyżowanie ze “lustrem”) skręcamy w prawo i przejeżdżamy na wprost (kręto…) Majerczykówkę. Za chwilę kończy się Poronin i zaczyna Murzasichle. Nadal jedziemy prosto (czyli kręto…) i skręcamy w lewo w wąski asfalt na przeciwko hotelu Kopieniec/obok Żegleniówki (są tu też znaki od przystanku autobusowego). Na dole wąskiego asfaltu są nasze Domki Tatrzańskie Kącina. Jeśli korzystamy z nawigacji najlepiej wpisać “Murzasichle Budzowa 45”. Wtedy od razu jesteśmy przy zakręcie z hotelem Kopieniec i wystarczy zjechać w dół wąskim asfaltem.

Czy w zimie konieczne są łańcuchy na koła?

     Uważamy, że dobrze je mieć, natomiast niekoniecznie trzeba z nich skorzystać. Opony zimowe to oczywiście konieczność. Nasze domki są położone przy drodze gminnej, czyli  odśnieżanej. Warto jednak wiedzieć,  że “odśnieżana” nie oznacza czystego asfaltu. Jeździ się po śniegu – tylko cieńszej warstwie, bez posypywania solą. 

Czy mamy komunikację busową z Zakopanym?

     Tak, są prywatne busy (dostępne na telefon), ale też zwykła regularna komunikacja. Przystanek jest 250 m od naszych domków (jest tam też rozkład jazdy)

Jak daleko jest do centrum Zakopanego?

     Samochodem 10 km, czyli około 17 minut drogi. 

Jak daleko jest do najbliższych term?

     Samochodem 10 km, czyli około 10 minut drogi. Termy Bukovina.

Gdzie najlepiej wybrać się na narty?

   Stacja narciarska Murzasichle-ski jest tuż “pod” naszymi domkami. Zakładamy narty i już tam jesteśmy. Mamy tu do wyboru kilka niedługich orczyków, snowtubing (oponki do zjeżdżania), Snow Park oraz lodowisko. Instruktorzy i szkółki, wypożyczalnia sprzętu. Raj dla dzieciaków. Kolejny wyciąg znajduje się 850 m dalej – Stacja narciarska Hajduk – i tutaj podobne atrakcje. Obie stacje proponują ew. dowóz do stoku bezpłatnymi busami.  Najbliższa “duża stacja” to Małe Ciche. Jest w linii prostej 3,5 km od nas. Podróżując samochodem to 7 km (nawigacja wskazuje 10 min. samochodem). A poza tym cała masa wyciągów i stacji do wyboru:

– 8 km (11 min. samochodem) wyciągi na Bukowinie Tatrzańskiej;

– 8 km (14 min. samochodem) Centrum Narciarskie Nosal;

-10 km (20 min. samochodem) Kasprowy Wierch;

– 11 km (17 min. samochodem) Rusin-ski;

– 11 km (17 min. samochodem) Harenda Stacja Narciarska;

-16 km (20 min. samochodem) Ośrodek Narciarski Kotelnica Białczańska – punkt obowiązkowy:) 

-16 km (25 min. samochodem) Gubałówka

i wiele innych nieco dalej. 

Czy akceptujecie zwierzęta w apartamentach?

     U nas zwierzęta nocują za darmo – bez dodatkowych opłat.

Co zabrać ze sobą?

     Dobry nastrój. A poza tym: pantofle lub ciepłe skarpety, gdyż po domkach nie chodzimy w butach. Przydadzą się na pewno również: buty (do górskich wędrówek), kurtka przeciwdeszczowa, latarka, apteczka, ewentualnie rower (jest możliwość przechowania w pomieszczeniu technicznym), narty itp.